• Mööblivabrik
  • Kuidas tellida
  • Koostööpartnerid
  • Hooldus- ja kasutusjuhend

Pakume eritellimusel valmistatud mööblit koos paigaldusega. Meie klientideks on erakliendid, kinnisvara arendajad, hotellid ja teised ärikliendid. Samuti teeme koostööd sisekujundajate ja arhitektidega. Tootmisel kasutame põhimaterjalidena MDF-i, spooni, laminaati, melamiini ning täispuitu. Üks meie peamisi tugevusi on viimistluse võime, pakkudes eri pinnaviimistlusi: läikiv, matt, poolmatt, värvitud, õlitatud, lakitud. Täielikult tolmuvaba värviruum on ehitatud vastavalt autode värvimise tehnoloogiale ning sellest tulenevalt pakume igale pinnatöötlusele laitamtut kvaliteeti. Materjalid hangime tipptasemel tootjatelt, kellel on välja kujunenud usaldusväärsed kaubamärgid. Tegeleme igapäevaselt uute ja innovaatiliste lahenduste välja töötamisel, et pakkuda veel paremaid lahendusi ruumide sisustamisel.

Meile on oluline teenida välja kliendi siiras rahulolu, pakkudes oodatust veelgi paremat lõpptulemust.

Võta meiega ühendust moobel@duo.ee

Millest alustada?

Mööbli planeerimiseks sobib nii arhitektilt saadud kui ka ise mõõdetud ja lihtsalt joonistatud ruumiplaan. Eskiisile võiks olla märgitud alljärgnev info:

•Üldmõõdud – ruumi kõrgus, akende ja uste asukohad kui need jäävad mööbliga seotuks, aknalaudade kõrgus põrandast
•Kommunikatsioonid – pistikute, lülitite, veetorude ja ventilatsiooniava asukohad

Seejärel külasta meie salongi või saada info e-postiga. Kuulame ära soovid, arvestame nendega ning pakume kogemusest välja ka omapoolseid soovitusi. Soovi korral võid kohtumiseks broneerida aja, nii saad kindel olla, et oleme teie jaoks olemas ning täielikult pühendunud. Vajadusel võime ka mõõtmisega abiks olla, kuid sellisel juhul rakendub teenusele tasu vastavalt kokkuleppele.

Projekti koostamine

Kui oleme sinu soovid üle vaadanud, võtame ühendust ja anname teada, kuidas saame seda kõige paremini täita. Hilisemal kohtumisel saame täpsemalt näidata koostatud mööbliprojekti, kasutatavaid materjale, tutvustada erinevaid furnituure, köögitehnika funktsioone jpm.

Mööbli näidistega, materjalide ja furnituuriga saad tutvuda salongis aadressiga Suur-Jõe 63, Pärnu, mis on avatud E-R 9.30-18.00

Hinnapakkumine ja selle kinnitamine

Sinu soovi põhjal koostame hinnapakkumise, millel on ära toodud kokkulepitud materjalide kirjeldus, toote ja teenuse hind.

Hinnapakkumise kinnitamiseks esitame ettemaksu arve, mis on enamasti 50% tellimuse maksumusest. Ettemaksu tasumise järel alustame tellimuse täitmist. Enne hinnapakkumise kinnitamist vaata pakkumine põhjalikult üle, et kõik sinu soovid oleks täpselt kirjas ning ei tekiks hilisemaid arusaamatusi.

Poolte vahel sõlmitavas tellimislepingus kirjeldatakse täpselt ära tellitava mööbli spetsifikatsioon, maksumus ja mööbli valmimise tähtaeg.

Mõõtmine ja jooniste kooskõlastamine

Täpsed mõõdistused objektil teostab meie spetsialist peale tellimuse vormistamist ja ettemaksu tasumist. Misjärel tehakse joonistes vastavad parandused. Tellimuse tähtaegseks valmiks on oluline, et saaksime mõõdud õigeaegselt.

Pärast jooniste korrigeerimist esitame need sulle kinnitamiseks. See on viimane võimalus enne tootmist väiksemaid muudatusi teha – käepidemete asukohti määrata, sõlmi täpsustada või visuaali muuta. Vaata joonised tähelepanelikult üle ja kinnita või saada muudatusettepanekud 5 päeva jooksul. Kui me selle aja jooksul tagasisidet ei saa, loeme joonised kinnitatuks ja täidame tellimuse.

Paigaldamine

Tellimuse valmimisest anname sulle varakult teada. Müügikonsultant võtab Teiega ühendust ja lepib kokku sobiva aja mööbli kohale toimetamiseks ja paigaldamiseks. Ühtlasi esitame lõpparve, mis tuleb tasuda enne tellimuse väljastamist või toote paigaldamist. Paigalduse ajal tuleks arvestada võimaliku müra ja tolmuga. Pärast tööde lõpetamist ning vajadusel ka paigalduse ajal, koristavad paigaldajad ära endi tekitatud prahi ja lahtise tolmu.

Soovi korral pakume ka paigalduse täisteenust, ehk siis mööbli paigaldust, elektri-, ventilatsiooni- ja santehnilisi ühendusi. Korrektne paigaldus omab lõpp resultaadis väga olulist rolli.

Toote üleandmine

Pärast paigalduse lõppu tuleks tellijal töö üle vaadata. Kui paigaldajad lõpetavad töö, esitavad nad tellijale või tema esindajale üleandmislehe, mille tellija allkirjastab. Kui sul on pretensioone, kirjelda need üleandmislehel. Lahendame pretensioonid mõistliku aja jooksul. Üleandmislehe mitteallkirjastamisel loeme tellimuse tellija poolt vastuvõetuks.

Koostööpartnerid

Mööbli kasutamine

Mööblit tuleb kasutada vastavalt ettenähtud sihtotstarbele. Mööblit hoida ja kasutada kuivades köetavates ruumides, kus õhutemperatuur ei lange alla +10°C ja suhteline niiskus on 40-60%. Mööbliesemete riiuleid ja laekaid ei tohi üle koormata raskete esemetega, ustele ei ole lubatud kinnitada ega riputada lisakoormusi. Vältimaks kappide uste hingede ja laegaste deformeerumist, tuleks mööbliesemete uksed ja laekad hoida suletuna. Mööblile ei tohi asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga. Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada.

Mööbli hooldamine

Mööblilt on soovitav tolmu pühkida: – lakitud, värvitud või naturaalpuidust pindadelt kuiva pehme riidest lapiga; – dekoratiivplastiku, melamiin-, või laminaatkattega kaetud pindadelt niiske lapiga. Mööbli puhastamiseks ei lubata kasutada lahustavaid, pleegitavaid ja abrasiivseid aineid sisaldavaid pastasid ega vedelikke, millised ei ole ette nähtud mööbli hooldamiseks. Määrdunud pindade puhastamiseks ja värskendamiseks on soovitav kasutada müügilolevaid mööblihooldusvahendeid, järgides nende pakendil toodud eriotstarvet ja kasutamisjuhist. Mööbli määrdunud pindu, samuti klaase ning manuseid võib puhastada ka nõrgas seebivees ja seejärel puhtas vees niisutatud pehme lapiga ning lõpuks kuivatada pehme lapiga. Kõik plekid on õigem kohe eemaldada, et need ei jõuaks kuivada ega sisse imbuda. Kui koristamise järel jääb pind märjaks kauemaks kui 30 sekundiks, tuleks pind kuivatada, mitte sellel kuivada lasta. Riide ja naturaalnahaga kaetud mööbli puhastamiseks on soovitav kasutada vastavate registreeritud firmade puhastusteenuseid või müügilolevaid mööbliriide ja nahkmööbli hooldusvahendeid, järgides nende kasutusjuhendit.

Melamiin

Väldi kapiriiulite ja laegaste ülekoormamist raskete esemetega. Hoolduseks kasutada pehmet, niisket lappi. Vajadusel kasuta koduses majapidamises enamlevinud mitteabrassiivseid puhastusvahendeid. Vältimaks veekahjustuste ja jäävate plekkide teket eemaldada materjalile sattunud mustus koheselt. Spoonitud karkassi puhul vaata puituste hooldust.

Kõrgsurvelaminaat

Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad on valmistatud parimatest materjalidest, parimat oskusteavet kasutades. Dekoratiivlaminaadi pind on eriti kestev ja tema hooldamine ei nõua mingeid pingutusi. Üldine puhastamine toimub niiske lapiga ja nõrga puhastusvahendiga või soojas vees lahustatud mitteabrasiivse puhastiga. Kindlustamaks Teie jätkuvat rahulolu oma ostuga, soovitame järgida neid lihtsaid nõuandeid.
Mida soovitame vältida:

  • Ahjust või pliidilt võetud asju ära pane otse tööpinnale. Kuumus ja köögiriistal olev rasv või muu mustus võivad jätta puhastamatu jälje
  • Ettevaatlik peaks olema ka triikrauaga
  • Väldi libistamisi. Kare pind või eenduv teravik kraabivad parandamatu kriimu.
  • Ära kunagi lõika toiduaineid otse tööpinnal
  • Vedelikud ei ohusta laminaatpinda otseselt, kuid kuivatage see nii kiiresti kui võimalik. Kriitilised kohad on valamute, pliitide ja muude lõigete läheduses, kus niiskus võib sattuda aluspinda.

Värvitud MDF

Uksed on ette nähtud mööblile, mis paigaldatakse siseruumidesse, kus ei esine suuri temperatuurikõikumisi ning suhteline õhuniiskus on alla 80%. Jälgige, et uksed ei satuks suurte temperatuurimuutustega keskkonda. Ärge paigutage küttekehi (pliit, keeduplaat, röster jms) uste lähedusse. Jälgige, et uksed ei puutuks kokku kuuma õhuga (üle 80 °C). Ärge kasutage uste puhastamiseks abrasiivseid puhastusvahendeid ega lahusteid. Pidage meeles, et kõik köögimööbli lakiga kaetud pinnad võivad aja jooksul muuta värvi mitte ainult sõltuvalt klimaatilistest tingimustest, hooldamise iseloomust, vaid kõige tähtsam – sõltuvalt valguse mõju astmest. Soovitatakse puhastamiseks kasutada valdavalt kuiva pehmet riiet või seemisnahka koos spetsiaalselt selleks ettenähtud puhastusvahenditega. Võib kasutada poleerivaid vahendeid, millistel on reeglina ka puhastamisomadused. Seejuures köögimööbli poleerimiseks ei tohi kasutada muid poleerimisvedelikke, mis on vastunäidustatud kontaktide osas toiduainetega – tutvuge tähelepanelikult instruktsiooniga! Vältimaks jäävate plekkide teket eemaldada uksele sattunud mustus (kohv, vein jne) kohe. Väldi ukse vigastamist teravate esemetega. Kategooriliselt on lubamatu kõvade puhastusseadiste kasutamine (kraabitsad, plastik-või metallkiudšvammid)!

Täispuidust ja / või spoonitud detailid

Detailid on ette nähtud mööblile, mis paigaldatakse ruumidesse, kus temperatuur jääb vahemikku +5….+24 C° ning suhteline õhuniiskus on 25….70% (vastavalt Eesti Tervisekaitse inspektsiooni nõuetele on eluruumi sobivaim õhuniiskus 40….60%). Tuleb pidada meeles, et kõik detailide puitpinnad võivad aja jooksul muuta välisilmet mitte ainult sõltuvalt klimaatilistest tingimustest, vaid ka sõltuvalt sellest, kuidas omanik on neid hooldanud. Suurt mõju detailide toonimuutusele tekitab UV-kiirgus ja päevavalgus. Ärge paigutage küttekehi (pliit, radiaator, soojapuhur jms) detailide lähedusse. Kuum õhk võib põhjustada uste kuivamist ja deformeerumist. Jälgige, et detailid ei puutuks kokku kuuma õhuga (üle 80 C°). Peale üldiste hooldustingimuste soovitame puhastamiseks kasutada valdavalt niisutatud ning hästi kuivaks väänatud pehmet riiet või seemisnahka. Puhastamise lõpul alati hoolikalt kuivatage niisutatud osad. Vältimaks veekahjustuste ja jäävate plekkide teket eemaldada detailidele sattunud mustus koheselt. Naturaalsete lakitud uste värskendamiseks võib kasutada naturaalset mööblivaha. Kategooriliselt ei ole lubatud kõvade puhastusseadiste kasutamine (kraabitsad, plastik-või metallkiudšvammid)! Õlitatud või vahatatud pindade puhul tuleks uus kiht kanda kulunud pindadele vastavalt vajadusele. Tiheda kasutusega pindade puhul on soovituslik korrata õlitust/vahatust mitte harvem, kui iga kolme kuu järel. Täpsemad juhised sõltuvad kasutatavast hooldusõlist.

Roostevabast terasest pinnad

On väga pikaealised ning ei vaja tihedat hooldust. Määrdumise korral tuleks plekid puhastada võimalikult kiiresti. Selleks võib kasutada seepi või õrnatoimelist pesuvahendit ning sooja vett. Tugevamad plekid võib eemaldada alkoholi, lahusti või atsetooniga. Peale puhastamist tuleb esemed loputada puhta külma veega ja seejärel kuivatada. Lihvitud roostevabast terasest pindu võib puhastada abrasiivpesuvahendiga, hõõrudes piki lihvjoont. Poleeritud pindade korral ei tohi kasutada abrasiivseid vahended.

Metallpinnad

Määrdumise korral tuleks plekid puhastada võimalikult kiiresti. Ei soovitata kasutada abrasiiv-või korrosioonomadustega vahendeid, samuti metallkiududest või laastmaterjalist švamme. Peale puhastamist efektse läike pinnale annab selle poleerimine pehme kuiva riidega.

Klaaspinnad

Eelkõige pidage meeles, et klaaspinnad on haprad ning võivad puruneda löögi tagajärjel. Ärge vedage esemeid mööda pindu ning ärge lööge tasapinda raskete kõvade esemetega. Klaasuksi, ukseklaase ja muid klaasesemeid soovitame puhastada tavaliste klaasipuhastuse vahenditega, kasutada pehmet puhastuslappi.

Uksehinged

Käepidemed ja uksehinged ei ole mõeldud lisaraskuste kandmiseks. Vajadusel niisketes kohtades soovitatav õlitamine. Peale paigaldust võib uks vajada järel-reguleerimist.

Garantii

Garantii katkeb, kui mööblit pole kasutatud vastavalt otstarbele ning kasutusjuhendi nõudeid ja soovitusi on eiratud; garantiiaja jooksul on mööblit ümber paigutatud ning sellest tulenevalt on mööblit lõhutud või on reguleeringud paigast läinud; mööblit on garantiiaja jooksul ise remonditud või ostja poolt valesti hooldatud; mööblile on lisatud algselt mitte ettenähtud detaile; kui mööbli vigastused on tekkinud selle oskamatu käsitlemise, hoidmise või transportimise tagajärjel. Garantii alla ei kuulu: loomulik kulumine ja pleekimine; hooldustööd, mille vajalikkus ilmnes alles garantiiajal; kergesti purunevad materjalid (klaas, tehismaterjalid vms). Garantii ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vee- ja kuumuskahjustustele.